Який має бути нормальний зір?

Який має бути нормальний зір

Переважна більшість інформації людина отримує за допомогою зору. Проблеми з ним — це те, з чим треба боротися в першу чергу. Але сьогодні хотілося б поговорити про те, який повинен бути нормальний зір? Чи спостерігаються будь-які відхилення від норми, які входять в його нижню межу? При який гостроті зору людина може вважати, що він у нього нормальний?

Оптимальне зір, якому не потрібно ніякої корекції (якщо гострота трохи нижче, краще порадитися з офтальмологом) вважається гострота: 0,8-1. Що ж це таке?

Якщо не занурюватися в занадто складні матерії, пояснюючи простою і доступною мовою, 0,8-1 — це ситуація, коли людина на прийомі у офтальмолога дивиться на спеціальну таблицю і бачить від 8 до 10 рядка знизу. Причому нормою вважаються різні варіанти:

  • людина бачить 8-10 рядок кожним оком окремо — це оптимальна ситуація, яка свідчить про ідеальний зір;
  • людина володіє такою гостротою зору, коли дивиться в таблицю двома очима.

У будь-якому з перерахованих вище випадків, можна з повною впевненістю говорити про те, що зір у людей цілком нормальний, не потребує корекції. Так що ті люди, хто починає замовляти окуляри з діоптріями, маючи гостроту зору 0,8, припускаються великої помилки, від якої офтальмолог повинен їх відрадити. Справа в тому, що в такій ситуації, окуляри з діоптріями не допоможуть, а зашкодять. Вони можуть сприяти погіршенню зору.

Навіть для людей, які мають проблеми із зором, офтальмолог ніколи не робить повну корекцію до одиниці (1,0). Це абсолютно не потрібно. Для повсякденного життя і будь-яких операцій, пов’язаних з нею, гостроти зору 0,8 цілком достатньо. Якщо ж, після відвідин офтальмолога, буде потрібно купити окуляри, зробити це можна в нашій інтернет-оптиці «Львів оптика».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1