Зір від 0,1 до 0,9 це скільки?

Зір від 0,1 до 0,9 це скільки

Питання, пов’язані із зором, цікавлять дуже багатьох наших співвітчизників, які турбуються про своє здоров’я. Сьогодні поговоримо про те: зір 0,1, 0,2, 0,3, 04, 05, 0,6, 0,7, 0,8, 0,9, 1,0 — це скільки? Справа в тому, що деякі наші співвітчизники, навіть ті, кому це потрібно через проблеми із зором, недостатньо добре розбираються в тонкощах підрахунку гостроти зору. Деякі навіть плутають такі показники, як 1,0 і 0,1, вважаючи їх ідентичними.

Що ж це таке — зір 0,1 — 0,9 — 1,0?

Гострота зору людини визначається за спеціальною таблицею на прийомі у офтальмолога. Якщо людина бачить 10 рядок цієї таблиці знизу, вважається, що у нього ідеальний зір, який дорівнює одиниці (1,0). Нормою так само вважається гострота зору, при якій людина бачить, або кожним оком, або двома відразу, 8-9 рядків вищезгаданої таблиці. Якщо на прийомі у офтальмолога пацієнт показує такі результати, окуляри для зору йому не тільки не потрібні, але і можуть нашкодити.

Але ситуація, коли у людини діагностують проблеми із зором, починається в тому випадку, якщо він бачить менше 8 рядків. Зір 0,1-0,8 — це короткозорість, в більшій чи меншій мірі. При такій гостроті зору офтальмолог виписує окуляри пацієнту. Гострота зору 0,7, якщо вона не ускладнена наявністю астигматизму — це ще більш-менш нормальна ситуація, коли корекція зору може бути не такою серйозною. Але, якщо гострота зору нижче, то пора починати турбуватися і бити на сполох. Зір потребує сильної і негайної корекції.

Так що питання: зір 0,1-0,9, що означає? — має обґрунтовану, професійну відповідь. Це зір, при якому у людини діагностується короткозорість. Кожна десята відповідає одному рядку таблиці, за допомогою якої офтальмолог перевіряє зір. 0,1 — людина бачить лише перший рядок, рядок з найбільшими літерами.

One thought on “Зір від 0,1 до 0,9 це скільки?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1