Де розташована макула ока?

макула ока

В очному яблуці людини є така ділянка, який називається макула. Сьогодні ми разом дізнаємося, де розташована макула ока, і що ж це таке? У нашому блозі інтернет-оптики «ЛЬВІВ ОПТИКА» публікуємо тільки цікаві та корисні для читачів факти.

Що ж це таке — макула ока?

Макула ока — це та ділянка сітківки, на яку припадає концентрація світлового пучка, коли око дивиться строго прямо. Якщо в ній відбуваються зміни, зображення перестає бути чітким, з’являється деяка розпливчастість картинки. У тому випадку, якщо йдеться про дегенерації макули, даний факт повну сліпоту не викликає, але стає неможливою будь-яка дрібна, скрупульозна робота. Чому саме так?

Справа в тому, що макула сітківки відповідає за зір людини спрямований вперед. При пошкодженні вищевказаного ділянки сітківки, така можливість втрачається. Тобто, людина бачить периферійним зором добре, але предмети попереду і поблизу бачить вкрай розпливчасто.

Основні симптоми дегенерації макули

Ми розібралися, що таке макула, а тепер нам потрібно дізнатися, які симптоми дегенерації макули говорять про те, що даний процес почався. Кольорове зображення ока стає нечітким, прямі лінії здаються трохи вигнутими. Коли людина дивиться вперед, по центральній осі зору виникає темна, розпливчаста пляма.

Крім того, що ця область, яка гарантує найвищу гостроту зору, є в очах людини, наявність макули притаманне так само зору всіх вищих тварин.

Макула розташована, як ми вже сказали, в центральній частині сітківки людини, і грає дуже важливу роль для його зору. Тепер ви знаєте, де розташована макула ока у людини та інших вищих тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1