Деструкція склоподібного тіла

Деструкція склоподібного тіла

Одним з найбільш частих захворювань (особливо, з віком) є деструкція склоподібного тіла. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо про те, що таке деструкція склоподібного тіла, чи небезпечна вона для зору людини.

Деструкцією склоподібного тіла називають ті зміни в драглистому вмісті очного яблука, які можна спостерігати, у вигляді плаваючих в очах людини мушок. З віком склоподібне тіло (гелеобразная прозора маса, що заповнює очне яблуко) починає трохи розріджуватись, в ній з’являються потемнілі ділянки. Ці ділянки видно, коли світло проходить через склоподібне тіло ока на сітківку. Таке явище називається: мушки в очах.

Причини ДСТ (деструкції скловидного тіла)

Найбільш часто зустрічається причиною розвитку деструкції є та ситуація, коли людина досягає певного віку (40-60 років). Це в тому випадку, якщо у нього не спостерігається проблем із зором. Якщо ж діагностована міопія (короткозорість) або пресбіопія (далекозорість), ДСТ може починати розвиватися раніше.

Крім вікових змін, далекозорості та короткозорості, до деструкції скловидного тіла зазвичай призводить:

  • запальні процеси в очному яблуці, або в організмі людини в цілому;
  • фізичне пошкодження — механічна травма ока;
  • порушення метаболічних процесів в організмі.

У всіх перерахованих вище випадках, ймовірність виникнення такого захворювання, як деструкція склоподібного тіла, досить висока.

Сама явна ознака ДСТ — то, коли в очах людини починають плавати мушки (темні плями різної форми). Як тільки цей симптом буде виявлений, необхідно звернутися до лікаря, як можна швидше. Причому пройти обстеження потрібно не тільки у офтальмолога, але і у інших профільних лікарів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1