Акція! Купуйте одні окуляри по рецепту та отримайте знижку 20% на кожні додаткові окуляри!

Що являє собою рогівка ока

рогівка ока

Для того, щоб доглядати за своїм здоров’ям, як можна краще, слід знати, що і як влаштовано в очному апараті людини. Сьогодні ми розглянемо таке питання, як рогівка людини. Отже, що являє собою рогівка ока? Давайте розберемося в питанні докладніше.

По суті справи, рогівка – це те прозоре віконце, через яке людина бачить. Рогівка може мати різну товщину (450-620 мкм). Це обумовлено природними даними людини. Рогівка – це та лінза, від стану якої залежить на 2/3 гострота зору людини. Як виглядає рогівка людини, ми вже сказали, тепер розповімо про тих захворюваннях, яким схильна дана частина ока.

Захворювання рогівки

Як і будь-яка інша частина людського організму, рогівка так само схильна до деяких захворювань. Серед яких:

  • кератоконус – в процесі розвитку даного захворювання, рогівка починає приймати форму конуса, що веде до ослаблення зору людини, розвитку астигматизму;
  • стареча дуга – захворювання, яке виникає у переважної більшості людей за 80 років. Полягає в помутнінні рогівки;
  • кератоглобус – потоншення рогівки по краях очей, яке починає розвиватися з дитинства. Може привести до розриву рогівки;
  • дистрофія Фукса – картинка, що передається на сітківку, має розмиті форми.

Як відновити рогівку? Традиційними методами лікування – ніяк. Відновити рогівку можна тільки хірургічним шляхом. Для цього необхідно робити таку операцію, як кератопластика (пересадка рогівки).

Симптоми розриву рогівки

  1. Сильний біль
  2. Сльозотеча
  3. Підвищена чутливість до світла
  4. Затуманений зір або зниження зору
  5. Кровотеча (кров в оці)
  6. Відчуття стороннього тіла

Тепер ви знаєте, що є рогівка, і які захворювання притаманні цій частині людського ока. Нові цікаві статті про зір людини читайте в нашому блозі інтернет-оптики «Львів оптика».