Що відбувається при акомодації ока

зміни при акомодації

Що відбувається при акомодації ока простими словами очі пристосовуються до того, щоб чітко бачити об’єкти,що розташовані далеко і поблизу. Акомодація — це вміння ока за допомогою зміненої сили заломлення фокусуватися на об’єктах вдалину і поблизу.

Акомодація ока встановлюється відразу після появи людини на світ. На її сформування йде близько двох тижнів.

Людське око — це складна оптична система. Якості зорових функцій залежать від заломлення і проведення променів світла, що потрапляють на сітківку.

Те, що людина може сприймати об’єкти на різних відстанях є заслугою спільної справи очного м’яза і кришталика ока. Крізь кришталик пропускається світло і відтворюється певна картинка на сітківці. Будь-які відхилення акомодації призводять до погіршення зору, відповідно, у людини пропадає чіткість зору. Людина втрачає можливість розрізнення об’єктів, які знаходяться перед нею, або далеко від неї.

Це відбувається тому, що змінюється сила заломлення в оптичній системі. Ця система відповідальна за появу зображення на сітківці.

Наприклад, у рибок зір призначений на не далекі дистанції. Щоб отримати акомодацію потрібно, щоб кришталик був позаду. Для цього йому потрібно переміститися. Холоднокровні можуть бачити вдалину. Коли кришталик висувається вперед, очі можуть досягти акомодації. Що стосується птахів і ссавців, вони так само як люди досягають акомодації, коли змінюється кривизна кришталика. Здійснюють її спеціальні м’язи, які відповідають за акомодацію. Акомодація має межу між зором поблизу і вдалину.

Коли скорочується м’яз в середині ока, сухожилля слабшають, кришталик, який тримається на зв’язках, стає округлим. Коли відбувається збільшення кривизни кришталика, слідом відбувається посилення рефракції. Як результат, світло від об’єктів, які знаходяться не далеко, на сітківці зводиться в фокус. В результаті, людина може побачити ці об’єкти.

Для акомодації важливим є гнучкість кришталика. Багато параметрів впливають на скіаскопічний м’яз ока. Гнучкість кришталика з часом втрачається, що призводить до розмитого зору поблизу.

Ці зміни призводять до пресбіопії —  вікової далекозоркості .У людини з хорошою рефракцією, зміни починаються приблизно після 40 років. Щоб компенсувати гнучкість кришталика людині потрібні окуляри зі спеціальними опуклими лінзами.

Оптична сила окулярів з роками збільшується. Тому доводиться, час від часу, змінювати окуляри на сильніші.

Через перенесені травми, тривалу перенапругу очей, дуже яскраве світло, інтоксикацію, або інфекцію скіаскопічні м’язи можуть спазмувати. Такий спазм потрібно лікувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1