Що таке склоподібне тіло в оці

склоподібне тіло ока

У нашій сьогоднішній статті блогу ми відповімо на питання, що таке склоподібне тіло в оці, які функції воно має, і що з ним відбувається в тому випадку, якщо йдеться про деструктивні зміни в ньому? Наш блог інтернет-оптики «ЛЬВІВ ОПТИКА» — це те місце, де завжди можна дізнатися дуже багато цікавого про зір і будові ока людини.

Склоподібне тіло — гелеобразная субстанція, яка розташована в оці людини між кришталиком і сітківкою. Відіграє дуже важливу роль, забезпечує здоров’я очей людини, його захист від механічного впливу. З віком може розріджуватись, в ньому можуть з’являтися вільно плаваючі ділянки білкових з’єднань. З розрідженням склоподібного тіла може бути пов’язана і така проблема, як відшарування сітківки.

Які функції виконує склоподібне тіло?

Ми розібралися з тим, де знаходиться склоподібне тіло в оці людини (між кришталиком і сітківкою). Тепер потрібно розібратися з наступним питанням, які функції виконує склоподібне тіло? Ось основні з них:

  • склоподібне тіло відповідає за те, щоб око людини мало ту форму, яку віно має;
  • надає оку пружність, допомагає захищати від механічного впливу;
  • бере участь в роботі зорового апарату людини, переломлює той промінь світла, який потрапляє на сітківку;
  • забезпечує напружений стан тканин очного яблука (тругор тканин).

Ось основні функції склоподібного тіла.

Дане гелевидний речовина займає близько 2/3 всього змісту очного яблука. У тому випадку, якщо виникає ситуація з травмою ока і відбувається втрата склоподібного тіла (якоїсь його частини), може заміщатися внутрішньоочної рідиною. Але, при цьому, якість вмісту очного яблука знижується, що може привезти до виникнення проблем із зором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1