Що таке відшарування сітківки ока?

відшарування сітківки ока

Сьогодні ми разом знайдемо відповідь на питання, що таке відшарування сітківки ока, і чим вона загрожує для людини? Відразу скажемо, відшарування сітківки відноситься до числа найнебезпечніших офтальмологічних захворювань, вимагає невідкладного хірургічного втручання.

Дане захворювання зустрічається найчастіше у тих з нас, хто має проблеми із зором, носить окуляри. Особливо часто, як показує практика, відшарування сітківки відбувається у тих з пацієнтів, у кого діагностується астигматизм. У людини з проблемами зору, сітківка слабша, і її відшарування — набагато більш часто зустрічається, ніж у повністю здорових людей.

Що відбувається при відшаруванні сітківки?

Відшарування сітківки відбувається (в основному) при очних захворюваннях. Склоподібне тіло стає більш в’язким, мутним, зменшується в обсягах, а оскільки склоподібне тіло ока і сітківка з’єднані між собою, то на сітківку починає чинитися тиск і вона, з часом, відривається. Під неї починає проникати склоподібне тіло, викликаючи її ще більше відшарування. Підсумок — якщо не звернутися до лікаря, людина може повністю осліпнути на те око, де сталася відшарування сітківки.

Симптоми відшарування сітківки

Основні симптоми відшарування сітківки — це те, що перед зоровим полем виникає туманна плiвка, яка постійно плаває (це той шматочок сітківки, який відшарувався). Крім цього, спостерігаються такі ознаки:

  • в очах несподівано виникають спалахи іскор, з’являються звивисті блискавки;
  • починає виникати різке спотворення предметів.

Чи можна відновити зір при відшаруванні сітківки? Так звичайно можна. Але тільки в тому випадку, якщо звернутися за допомогою, при перших симптомах захворювання. Буде потрібно втручання мікрохірургів, які приварять сітківку на місце лазером. Це неприємно, але особливих больових відчуттів не викликає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1