Плаваючі помутніння склоподібного тіла

Плаваючі помутніння склоподібного тіла

У новій статті нашого блогу ми розповімо про те, що це таке — плаваючі помутніння склоподібного тіла, небезпечні вони для зору людини? Ці ниткоподібні з’єднання знаходяться в склоподібному тілі і, при русі очей, видно, як мушок або блискавок. Якщо очi людини знаходиться в спокої, вони осідають.

Склоподібне тіло — це гелеподiбна маса, яка знаходиться в оці людини. З віком, коли людина починає старіти, склоподібне тіло стискається і розріджується. І тоді виникає питання: що за мушки плавають перед очима? Через це в оці починають вільно переміщатися ті білкові сполуки, які раніше утримувалися гелеподібним наповнювачем (склоподібним тілом) ока. Наступна стадія після стиснення склоподібного тіла — його відшарування від сітківки, коли це відбувається, з’являються ті самі кольорові блискавки в очах, які ми можемо періодично спостерігати.

Зазвичай, дане явище не вимагає лікарського втручання, оскільки такі плаваючі помутніння присутні у більше частини людства. Але бувають ситуації, коли потрібно, як можна швидше звернутися за допомогою до офтальмолога. Коли ж це необхідно зробити?

Розрив сітківки — це дуже небезпечно

Якщо мова йде про те, що плаваючі помутніння просто присутні в оці, але особливо не заважають, зустрічаються рідко, то до офтальмолога йти не обов’язково. Звичайно, ці білкові сполуки можна прибрати з очей, для цього використовується  операція, але це необов’язково. Терміново йти до офтальмолога потрібно, якщо:

  • з’явилася велика кількість мушок, як дощ;
  • пляма в оці заважає дивитися;
  • в оці з’явилася пелена, яка погіршує огляд.

Дані ознаки зустрічаються в тих випадках, якщо мова йде про відшаруванні сітківки. Тоді до лікаря потрібно йти терміново. Тепер ви знаєте, що це таке — плаваюче помутніння в очах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1