Що таке сліпа пляма в оці?

сліпа пляма в оці

Сьогодні ми разом знайдемо відповідь на питання, що таке сліпа пляма в оці? Відразу скажемо, нічого страшного в цьому терміні немає. Сліпе пляма — це нормальне явище в органах зору всіх хордових, і переживати з цього приводу не варто. Але, все-таки, що таке сліпа пляма в оці людини?

Сліпа пляма — область на сітківці ока, яка не сприймає світло. Це те місце оболонки, де зоровий нерв входить в очне яблуко і ще не поділяється на дрібні розгалуження, забезпечені елементами, чутливими до світла.

Такі зони є в кожному оці людини (і всіх зрячих хордових тварин), але оскільки знаходяться вони в різних місцях, тобто симетрично, ніякого впливу на зір не роблять. Крім того, мозок коригує сприймане зображення, підключаючи уяву. Саме тому щоб виявити сліпу пляму, необхідно докласти певних зусиль.

Однак не варто думати, що сліпа пляма нашого поля зору незначна. Так, якщо ви дивитеся одним оком на будинок з відстані 10 метрів, то через сліпу пляму не бачите частини його фасаду розміром з вікно. Але це абсолютно не заважає людині жити оскільки, як уже говорили, сліпі плями в лівому і правому очах розташовані не симетрично, вони не перетинаються. Та ділянка об’єкта попереду, яку не бачить людина правим оком, прекрасно видно лівим, і навпаки — та частина об’єкта, розташованого попереду, яка не помiтна лівим оком, потрапляє в поле зору правого ока.

Явище сліпої плями добре відомо з 17 століття, коли у Франції вчені фізики розважали короля Людовика XIV тим, що ставили двох вельмож навпроти один одного, і вони повільно йшли назустріч один одному. В один прекрасний момент, кожен з них зникав з поля зору іншого, що викликало у короля справжнє захоплення.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1