Як привчити дитину носити окуляри

як привчити дитину носити окуляри

Як привчити дитину носити окуляри — питання, що мучить багатьох батьків. Адже бажання носити окуляри у дитини з часом пропадає, або взагалі не з’являється. Дорослій людині важко адаптуватися до окулярів, а що вже говорити про дитину.

Навіщо дитині окуляри?

Все ж, дитині потрібно звикнути до окулярів, адже їй необхідні здорові очі і хороший зір. Якщо дитина не буде носити окуляри, її очі будуть весь час перенапружуватися. Це призведе до погіршення зору, або до очного спазму.

Окуляри розслаблюють очні м’язи, зменшують навантаження і не дають очам перенапружуватися. Чим раніше дитина почне користуватися окулярами тим менша ймовірність погіршення зору.

Як починати носити окуляри дитині

Перед покупкою окулярів поговоріть з дитиною про їх важливість.

Не варто розповідати дитині страшні історії про те, що стало з хлопчиком, який не носив окуляри. Перерахуйте всі плюси здорових очей:

 • Коли у тебе буде хороший зір, у тебе буде можливість сидіти не тільки за першою партою.
 • Якщо у тебе буде хороший зір, ти без проблем будеш цілитися в мішень.
 • З ідеальним зором ти будеш бачити мультик з далека.

Таким чином ви будете мотивувати дитину і її нервова система не постраждає від залякувань.

 1. Залиште право вибору оправи за дитиною.
  Дозвольте дитині самостійно вибрати оправу. Ви можете дати кілька порад, але не наполягайте на своєму. Також важливо, щоб дитина вибрала футляр і вчилася доглядати за своїми окулярами.
 2. Частіше хваліть дитину.
  Підтримуйте дитину і хваліть за те, що вона носить окуляри. Не варто карати і кричати на дитину, коли вона відмовляється надягати окуляри. Придумайте нагороду для дитини. Наприклад, якщо дитина п’ять днів буде носити окуляри, на вихідні ви з нею сходите в її улюблений парк.
 3. Навчіть дитину не соромитися.
  Гуляючи з дитиною по вулиці, акцентуйте увагу дитини на те як добре окуляри виглядають на людях, що проходять повз вас. Покажіть дитині мультик, або фільм в якому є персонажі в окулярах (наприклад Гаррі Поттер).
 4. Не обмежуйте дитину.
  Відмова дитини від окулярів часто відбувається через не коректну поведінку батьків. Часто, після того як окуліст виписав окуляри батьки починають звинувачувати дитину в тому, що вона сама у всьому винна. Починають його лаяти і звинувачувати в тому, що вона багато часу проводила за екраном.
  Цього робити не варто. Дитина окуляри вважатиме своїм покаранням за неправильні вчинки.
  Також не можна різко забирати гаджети. Спокійно поясніть дитині, що очам потрібно відпочивати від шкідливого випромінювання і чим воно небезпечне для її очей. Поступово зменшуйте кількість часу біля екрану. Намагайтеся побільше гуляти і грати.
 5. Підтримайте дитину своїм прикладом.
  Прийшовши з дитиною на консультацію окуліста, перевірте спочатку свій зір. Так вона побачить, що це не страшно.
  Купіть собі окуляри «нульовки» і носіть їх. Прийшовши додому розповідайте про те скільки різних компліментів ви отримали в нових окулярах. Всі діти хочуть бути схожими на батьків і копіюють їх.

Як бачите нічого складного робити не потрібно, щоб привчити дитину до окулярів. Головне не лаяти і не критикувати. Робити компліменти і хвалити дитину. Дотримуючись цих простих рекомендацій дитина буде з радістю носити улюблені окуляри.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1